Regeneracja napinaczy pasów bezpieczeństwa

Regeneracja poduszek powietrznych

Auto-Kar Karol Rasiak Sośnie
tel. 791-218-539, 793-685-102

obszycia elementów skórą fotel ze skóry skórzane fotele samochodowe skórzana kierownica

Naprawa desek rozdzielczych

Nie zawsze po uszkodzeniu trzeba kupować nową deskę rodzielczą. Regeneracja deski rozdzielczej polega po pierwsze na sklejeniu połamanych elementów, następnie deska jest obszywana lub malowana, a zaślepki przy poduszkach powietrznych są uzupełniane.

Wygląd wnętrza samochodu zależy w dużym stopniu od wyglądu deski rozdzielczej. Producenci samochodów prześcigają się w pomysłach na eleganckie i gustowne wykończenie, które doda wnętrzu wyglądu bardziej ekskluzywnego i odróżniającego je od samochodów konkurencji. Dość często można więc spotkać deski wykończone skórą, z elementami drewna lub innych materiałów, które mają podkreślić prestiż użytkownika danego pojazdu.

naprawa desek rozdzielczych

Niestety deski rozdzielcze to również elementy, które ulegają zniszczeniu w trakcie zderzeń czy poważniejszych wypadków drogowych. To właśnie w nich zamontowane są poduszki powietrzne, a każde ich wystrzelenie skutkuje dziurą w desce. Dodatkowo poważniejszy wypadek może oznaczać nie tylko wystrzelenie poduszek powietrznych, ale także połamanie innych elementów kokpitu. Taka deska wygląda bardzo nieestetycznie i w związku z tym konieczna jest jej wymiana na nową.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie deski rozdzielcze są łatwo dostępne. Nie każdy również dysponuje odpowiednią kwotą, żeby kupić fabrycznie nową konsolę. Takim osobom z pomocą przychodzą zakłady zajmujące się regeneracją i renowacją desek rozdzielczych.

Regeneracja kokpitu polega po pierwsze na sklejeniu połamanych elementów. Wykonuje się to przy użyciu kleju wysokiej wytrzymałości, który jest również stosowany w fabrykach samochodowych. Następnie deska jest obszywana lub malowana, a zaślepki przy poduszkach powietrznych są uzupełniane.

Wybór sposobu regeneracji zależy nie tylko od rodzaju deski, ale również od preferencji, potrzeb i zasobności portfela zamawiającego renowację. W wersji podstawowej deska jest malowana, co oczywiście poprawia jej wygląd, ale łączenia elementów połamanych zwykle pozostają nadal widoczne. Lepszym rozwiązaniem jest obszycie deski skórą lub materiałem skóropodobnym. Wówczas wszelkie łączenia są niewidoczne, a deska wygląda jak nowa. Niektórzy mówią nawet, że deska po takiej regeneracji wygląda lepiej niż przed nią.

Metoda stosowana przy regeneracji kokpitów ma również zastosowanie do renowacji desek rozdzielczych. Odnowienie deski rozdzielczej, która jest po prostu zużyta i widać na niej upływ czasu pozwala na poprawę wyglądu wnętrza samochodu. Z usługi tej korzystają również właściciele samochodów zabytkowych, którzy nie mają możliwości zakupu nowych konsoli do swojego auta. Wówczas wyspecjalizowany w renowacji desek rozdzielczych zakład wykonuje kompleksową usługę regeneracji deski rozdzielczej wraz z uzupełnieniem brakujących elementów kokpitu.

Warto o tych usługach pamiętać i nie rwać sobie włosów z głowy, że w wyniku wypadku konieczne będą ogromne wydatki związane z wymianą deski rozdzielczej na nową. Trzeba równocześnie podkreślić, że taka usługa nie tylko pozwala usunąć skutki wypadku czy uzyskać poprawę wyglądu wnętrza samochodu. Jest ona również bezpieczna i nie ma powodów do obaw, że tak zregenerowana deska będzie niebezpieczna dla użytkowników samochodu.

Auto-Kar Karol Rasiak Sośnie

63-435 Sośnie, ul. Sosnowa 9
tel. 791-218-539, 793-685-102

Zapraszamy do współpracy

Polecamy usługi regeneracji pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych oraz obszywqania elementów tapicerki skórą.
Gwarantujemy terminowość i wysoką jakość wykonania.