Regeneracja napinaczy pasów bezpieczeństwa

Regeneracja poduszek powietrznych

Auto-Kar Karol Rasiak Sośnie
tel. 791-218-539, 793-685-102

obszycia elementów skórą fotel ze skóry skórzane fotele samochodowe skórzana kierownica

Naprawa kierownic wraz z obszywaniem skórą

Od kierownicy zależy komfort jazdy, a jej wygląd wpływa na estetykę wnętrza samochodu. Co zatem zrobić, gdy nasza kierownica jest już mocno zużyta? Może warto się zastanowić nad jej renowacją?

Trudno sobie wyobrazić, że w samochodzie nie ma kierownicy. Naukowcy co prawda pracują już nad samochodami, których jazdą nie będzie sterował kierowca, lecz zanim samochody te wejdą do masowego użytku, w każdym samochodzie niezbędnym elementem jest kierownica.

naprawa kierownic

Sposób renowacji kierownicy zależy od tego czy jest to kierownica plastikowa czy skórzana. W tę pierwszą wyposażone są zwykle samochody starsze lub niższej klasy. Tę drugą można spotkać w samochodach z wyższej półki, ale również coraz częściej w nowych samochodach klasy średniej. Każdą z nich można jednak poddać renowacji. Kierownicę plastikową możemy spróbować zregenerować stosując specjalny lakier do plastiku, który dodatkowo ma składniki pozwalające uzupełnić jego ubytki. Oczywiście przed wykonaniem regeneracji kierownicę należy dokładnie oczyścić i odtłuścić, najlepiej wykorzystując do tego celu benzynę ekstrakcyjną. Potem należy nałożyć farbę, a liczba warstw zależy od stanu kierownicy i zaleceń producenta lakieru.

W przypadku kierownicy skórzanej niewielkie uszkodzenia możemy spróbować usunąć przy pomocy preparatów przeznaczonych do pielęgnacji. Jeśli jednak skóra jest w nieco gorszym stanie, to zasadne wydaje się być pomalowanie jej specjalnym lakierem do skóry. Po takiej renowacji kierownica zwykle odzyskuje dawny blask.

Może się jednak okazać, że kierownica jest tak zniszczona, że powyższe zabiegi nie mają sensu. Wówczas mamy do wyboru dwa rozwiązania. Możemy wymienić kierownicę na inną. W przypadku aut starszych raczej będzie to również kierownica używana, choć może się uda znaleźć taką w lepszym stanie. Drugim rozwiązaniem jest całkowita regeneracja kierownicy poprzez obszycie jej skórą. Dzięki temu kierownica nie tylko będzie wyglądała jak nowa, ale zdecydowanie poprawi się komfort prowadzenia pojazdu, a wnętrze stanie się bardziej ekskluzywne.

Obszycie skórą najlepiej zlecić w zakładzie tapicerskim, który specjalizuje się w tapicerstwie samochodowym. Próby wykonania tego samodzielnie mogą się skończyć efektem odwrotnym do zamierzonego, a nieprofesjonalnie obszyta kierownica będzie szpecić wnętrze, zamiast podnosić jego jakość.

W zakładzie takim można zlecić obszycie skórą nie tylko w sytuacji, gdy kierownica jest już mocno zużyta. Można również zmienić wygląd kierownicy nadając jej bardziej sportowy czy bardziej luksusowy wygląd. Stosując nietypowy kolor, ciekawe przeszycia i łączenia elementów z różnych gatunków skóry można uzyskać niepowtarzalny efekt. Wszystko zależy od wyobraźni zamawiającego i projektu, który przedstawi. Po obszyciu kierownicy zgodnie z indywidualnym projektem wnętrze samochodu będzie niepowtarzalne.

Auto-Kar Karol Rasiak Sośnie

63-435 Sośnie, ul. Sosnowa 9
tel. 791-218-539, 793-685-102

Zapraszamy do współpracy

Polecamy usługi regeneracji pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych oraz obszywqania elementów tapicerki skórą.
Gwarantujemy terminowość i wysoką jakość wykonania.