Regeneracja napinaczy pasów bezpieczeństwa

Regeneracja poduszek powietrznych

Auto-Kar Karol Rasiak Sośnie
tel. 791-218-539, 793-685-102

obszycia elementów skórą fotel ze skóry skórzane fotele samochodowe skórzana kierownica

Obszywanie elementów wystroju samochodu skórą

Na życzenie klientów i zgodnie z ich sugestiami obszywamy poduszki powietrzne, konsole, kierownice i inne elementy wnętrz. Klient ma możliwość wyboru materiału do obszycia. Oferujemy bogatą gamę kolorów oraz wyszukane wzornictwo. Specjalizujemy się w obszywaniu skórą, skórą perforowaną. Łączymy skórę z innymi materiałami, tworząc indywidualne kompozycje i ciekawe wzornictwa. Naprawiamy uszkodzone elementy tapicerek, uzgadniając z klientem rodzaj użytego materiału oraz zakres prac. Przed rozpoczęciem prac uzgadniamy wstępną cenę za usługę.

obszywanie skórą

Skóra jest materiałem naturalnym, bardzo wytrzymałym, łatwym w utrzymaniu czystości, a przede wszystkim materiałem traktowanym jako materiał z górnej półki. To właśnie samochody, których wnętrze pokrywa skóra uznawane są za luksusowe. Ich właściciele zaś, są postrzegani jako osoby, które znają się na rzeczy i wybierają produkty z górnej półki.

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup samochodu, którego wnętrze pokrywa skóra. Niektórzy producenci nie oferują nawet takiej opcji dla danego modelu. Sytuacji tej można jednak zaradzić decydując się na usługę obszycia skórą elementów wnętrza samochodu. Wystarczy znaleźć wyspecjalizowany w tapicerstwie samochodowym zakład usług tapicerskich.

W takim zakładzie świadczone są usługi pozwalające na kompleksową metamorfozę wnętrza. Tapicerską skórzaną można pokryć nie tylko fotele, co wydaje się być oczywiste. Obszyte skórą mogą zostać również boczki drzwiowe, podsufitka, deska rozdzielcza czy mieszek przy drążku zmiany biegów. Bardzo często obszywana jest również kierownica i zwykle to ona, poza tapicerką foteli, zwraca największą uwagę nadając wnętrzu auta ekskluzywnego charakteru.

Osoby decydujące się na zmianę wyglądu wnętrza samochodu mają ogromne pole do wyboru. Mogą wybierać przede wszystkim spośród przeróżnych kolorów skóry. Mają jednak również wybór co do faktury skóry, choć w tapicerstwie samochodowym najczęściej spotykana jest skóra gładka lub perforowana. Warto tutaj wspomnieć o tym, że skóry samochodowe muszą spełniać wiele ostrych norm. Najważniejsze ich parametry, to odporność na światło (ochrona przed płowieniem) i bardzo wysoka wytrzymałość (odporne na zginanie, ścieranie, rozdzieranie).

Można zdecydować się również na połączenie tapicerki skórzanej z tapicerką materiałową. Dość popularne są łączenia z tkaniną z gatunku alcantara. Wówczas często z tkaniny wykonuje się siedzisko, a ze skóry boczki siedzeń. Taka tapicerka również może być oryginalna, choć niektórzy uważają, że tylko pełna tapicerka skórzana, a więc pokrycie skórą wszystkich elementów wnętrza samochodu, to jedynie słuszne rozwiązanie.

Poza rodzajem skóry, elementem, który zdecydowanie wpływa na estetykę wnętrza samochodu oraz jego styl jest rodzaj przeszycia. Stosuje się różnego rodzaju ściegi, czasem podwójne, czasem pojedyncze. Niektórzy preferują ściegi bardzo widoczne, a więc wybierają nici w kolorze kontrastowym. Inni zaś chcą, żeby ścieg był jak najmniej widoczny, w związku z czym decydują się na jak najmniej widoczne szycie nićmi w kolorze skóry. Decyzja zawsze należy do klienta, lecz w profesjonalnym zakładzie tapicerki samochodowej z pewnością uda się otrzymać poradę i dobrać rodzaj tapicerki nie tylko do oczekiwań klienta, ale również do rodzaju samochodu.

Inaczej będzie bowiem obszywane wnętrze luksusowej limuzyny, inaczej wnętrze samochodu sportowego, a jeszcze inaczej wnętrze zabytkowego samochodu, który ma służyć do wożenia par młodych do ślubu. Jednakże nie ulega wątpliwości, że niezależnie od tego, który z tych samochodów będzie przechodził metamorfozę, to efektem będzie samochód bardziej ekskluzywny.

Auto-Kar Karol Rasiak Sośnie

63-435 Sośnie, ul. Sosnowa 9
tel. 791-218-539, 793-685-102

Zapraszamy do współpracy

Polecamy usługi regeneracji pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych oraz obszywqania elementów tapicerki skórą.
Gwarantujemy terminowość i wysoką jakość wykonania.