Regeneracja napinaczy pasów bezpieczeństwa

Regeneracja poduszek powietrznych

Auto-Kar Karol Rasiak Sośnie
tel. 791-218-539, 793-685-102

obszycia elementów skórą fotel ze skóry skórzane fotele samochodowe skórzana kierownica

Regeneracja i naprawa poduszek powietrznych.

Pracownicy naszej firmy zamontują i uaktywnią poduszki powietrzne w Państwa samochodzie. Doświadczenia i umiejętności naszej kadry, to gwarancja dobrze wykonanej usługi. Zajmujemy się również montażem kierownic, pasów, napinaczy i innych elementów związanych z systemem airbag w samochodzie.

Poduszki powietrzne są elementem, który znacząco podnosi bezpieczeństwo podróżowania. Ich prawidłowe działanie w razie wypadku pozwala uniknąć śmierci lub większych obrażeń. W samochodach nieco starszych montowane były zwykle 2 poduszki – dla kierowcy i pasażera. Nowoczesne auta mają ich zdecydowanie więcej, bo nawet 8 czy 10, nie tylko dla kierowcy i pasażera podróżującego na przednim siedzeniu, ale także w celu zabezpieczenia pasażerów podróżujących z tyłu.

Prawidłowo działająca poduszka powietrzna wystrzela w momencie zderzenia, a zamocowane w niej czujniki są w stanie rozpoznać miejsce i siłę uderzenia i odpalić te poduszki, które najlepiej zabezpieczą osoby przebywające w pojeździe. W momencie, gdy ciało osoby będącej w samochodzie uderza w poduszkę, z poduszki wypychany jest gaz, którym jest wypełniona. Dzięki temu siła uderzenia jest amortyzowana i nie ma ryzyka, że uderzenie w napiętą powierzchnię napompowanej poduszki spowoduje jakieś dodatkowe obrażenia.

poduszka powietrzna

System poduszki powietrznej składa się z trzech elementów:
- układu uaktywniającego (czujnik piezoelektryczny i cyfrowy układ mikroprocesorowy),
- generatora gazu (napełnia poduszkę - zawiera zapalnik i stałe paliwo),
elastycznego pojemnika czyli właściwej poduszki wykonanej z tkaniny nylonowo-bawełnianej lub poliamidowej impregnowanej kauczukiem neoprenowym.

Kluczowym dla działania poduszki powietrznej jest więc układ uaktywniający, który działa tylko raz. Oznacza to, że poduszka, która raz wystrzeliła nie wystrzeli po raz kolejny raz poduszka już nie zadziała. Nie znaczy to jednak, że konieczna jest jej wymiana na nową, gdyż możliwa jest także jej regeneracja.

Proces ten rozpoczyna się od diagnostyki całego systemu, wymiany i uzupełnienia elementów, które uległy uszkodzeniu, a efektem jest pełne uaktywnienie sprawnie działającego systemu poduszek powietrznych.

Warto podkreślić, że profesjonalna regeneracja poduszki powietrznej jest w pełni bezpieczna i po jej wykonaniu otrzymujemy poduszki powietrzne, które nadal działają i w razie wypadku spełnią swoje zadanie. Taka regeneracja różni się bowiem od działań pozornych, z których korzystają często nieuczciwi handlarze samochodów. Wówczas poduszki w samochodach powypadkowych nie są regenerowane, lecz pozornie naprawiane w taki sposób, że kontrolki dotyczące ich stanu pokazują, że system działa, gdy w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Dlatego przed podjęciem decyzji o regeneracji poduszki powietrznej należy sprawdzić jaki rodzaj usługi oferuje nam dany zakład. Jeśli jest to pełna regeneracja, z wymianą uszkodzonych elementów, to nie ma się co obawiać i można zlecić wykonanie takiej usługi.

Taka usługa jest doskonałą alternatywą dla zakupu nowej poduszki powietrznej. Jest to bowiem zakup bardzo kosztowny. Z tego powodu wiele samochodów, których poduszki wystrzeliły, oddawanych jest do kasacji, gdyż koszt zakupu nowych poduszek przewyższa wartość samochodu, w którym były zamontowane. W takiej sytuacji warto więc pamiętać o usłudze regeneracji poduszek powietrznych, dzięki której kasacja auta nie jest jedynym rozwiązaniem.

Auto-Kar Karol Rasiak Sośnie

63-435 Sośnie, ul. Sosnowa 9
tel. 791-218-539, 793-685-102

Zapraszamy do współpracy

Polecamy usługi regeneracji pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych oraz obszywqania elementów tapicerki skórą.
Gwarantujemy terminowość i wysoką jakość wykonania.